Nadciśnienie tętnicze

Więcej informacji w serwisie Dbaj o Serce


 •  

   

  DLACZEGO REGULARNE PRZYJMOWANIE LEKÓW JEST WAŻNE?

  Nadciśnienie tętnicze jest główną przyczyną śmierci. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! „Babciu, bardzo mi na Tobie zależy, dlatego proszę, bierz lekarstwa na nadciśnienie” #bojatakmowie
   

   

   

  Pobierz publikację w formacie PDF

   

   

 

 •  

   

  DLACZEGO MIERZENIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO KRWI JEST WAŻNE?

  Nadciśnienie tętnicze jest główną przyczyną śmierci. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! „Babciu, bardzo Cię kocham, dlatego proszę, zmierz sobie ciśnienie” #bojatakmowie
   

   

   

  Pobierz publikację w formacie PDF

   

   

 

 •  

   

  Dzienniczek kontroli pomiarów ciśnienia tętniczego

  Leczenie nadciśnienia tętniczego. Następstwa podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego. Prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego. Jaki wybrać aparat do pomiarów ciśnienia tętniczego? Jak samodzielnie wykonywać pomiary ciśnienia tętniczego?
   

   

  Pobierz publikację w formacie PDF

   

   

 

 

 •  

   

  Cholesterol i statyny – co należy wiedzieć? - dr n. med. Maciej Janiszewski

  Czym jest cholesterol i skąd się bierze w organizmie człowieka? Cholesterol to związek chemiczny z grupy lipidów (tłuszczów). Jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, ale jego nadmiar może powodować wiele poważnych schorzeń. Jak długo powinno się stosować statyny i kto powinien je przyjmować na stałe? Statyny to leki, których korzystne działanie rozwija się powoli. Nie należy się spodziewać obniżenia stężenia cholesterolu LDL po dniu czy nawet tygodniu stosowania leku z tej grupy.
   

   

  Pobierz publikację w formacie PDF

 

 •  

   

  Nadciśnienie tętnicze - w pytaniach i odpowiedziach

  Co zrobić, kiedy zapomnę zażyć leki? Czy muszę całkowicie zrezygnować z soli? Czy mogę pić alkohol? Jakie są najczęstsze działania niepożądane leków na nadciśnienie? Kiedy zgłosić się do lekarza?
   

   

   Pobierz publikację w formacie PDF

   

   

 

 •  

   

  Nie odkładaj skutecznego leczenia nadciśnienia tętniczego na później

  Możesz zapobiec udarowi mózgu, możesz dać odpocząć sercu, możesz zadbać o nerki, możesz zadbać o oczy, możesz zadbać o sprawność intelektualną, możesz uniknąć tętniaka, możesz być dłużej sprawny seksualnie.
   

   

   Pobierz publikację w formacie PDF

   

   

 

 •  

   

  Zmiana nawyków w praktyce

  Poznaj swoje motywy, zacznij od czegoś małego, policz, ile cię to kosztuje, wyznacz cel minimum, stwórz plan działania, stosuj wskazówki, sprawdzaj postępy.
   

   

   Pobierz publikację w formacie PDF