Opinie stażystów

Magda Tokarska – staż na stanowisku SALES SUPPORT TRAINEE

 •  

  W ramach Akademii Servier miałam przyjemność odbyć staż w Dziale Sprzedaży. Każdy kolejny dzień w firmie stawiał przede mną nowe wyzwania i możliwości, dzięki którym praca była ciekawa i pozwoliła na samorealizację. Wartościowe szkolenia prowadzone przez doświadczonych pracowników firmy pozwoliły mi poznać zasady funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Zdobytą wiedzę teoretyczną mogłam pogłębić podczas realizacji powierzonych mi projektów. Bezpośredni kontakt z lekarzami jest ważnym filarem firmy farmaceutycznej, o czym przekonałam się podczas pracy w terenie. Podczas swojej przygody z Akademią Servier miałam możliwość przyjrzenia się pracy na poszczególnych stanowiskach w Dziale Badań Klinicznych. Realizowałam również projekty przy współpracy z Działem Marketingu, eMarketingu oraz Działem Szkoleniowym. Na każdym kroku spotykałam życzliwość pracowników i gotowość dzielenia się swoimi doświadczeniami. Aplikacja na staż była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu, a zdobyta wiedza i doświadczenie będę mogła wykorzystać w dalszych etapach kariery zawodowej.

   

   

Ola Podlawiak – staż na stanowisku SALES SUPPORT TRAINEE

 •  

  Podczas stażu firmie Servier miałam okazję zobaczyć jak wygląda praca, w tak ważnej dla każdej firmy farmaceutycznej gałęzi , jaką jest dział Sprzedaży. Miesiąc spędzony tutaj obfitował w wiele szkoleń, spotkań i projektów w których miałam przyjemność uczestniczyć. Dodatkowo mogłam poznać tajniki zawodu Specjalisty ds. Produktów Medycznych i spędzić z nim dwa dni w terenie. Pozwoliło mi to zobaczyć jak ważna jest to praca i potrzebna. Atmosfera panująca w firmie i ludzie, których tu spotkałam sprawili, że czas spędzony w Servier był fajną przygoda, która niewątpliwe wzbogaciła mnie w nowa wiedzę i doświadczenia. Miałam również okazję współpracować z innymi działami przez co mogłam w pełni zobaczyć cele i wartości jakimi Servier kieruje się na co dzień. Poczułam się jak równoprawny pracownik firmy przez co praca tutaj była przyjemnością. Każdego zachęcam do wzięcia udziału w Akademii Servier.

   

   

Ola Sawicka – staż na stanowisku SALES SUPPORT TRAINEE

 •  

  Podczas miesięcznego stażu w firmie farmaceutycznej Servier miałam możliwość współpracy z Działem Sprzedaży. Powierzone mi samodzielne zadania oraz zaufanie ze strony opiekuna, Marka, pozwoliły mi poczuć się jak pełnoprawny członek zespołu. Każdego dnia zdobywałam wiedzę na temat funkcjonowania firmy farmaceutycznej produkującej i promującej leki oryginalne. Dodatkowo mogłam zobaczyć jak pracuje firma, w której wieloletni pracownicy bazują na wzajemnej współpracy, szacunku oraz chęci niesienia pomocy i przekazywania wiedzy nam- stażystom. Oprócz możliwości spróbowania swoich sił za biurkiem, miałam okazję uczestniczyć w dwudniowych wizytach w terenie ze Specjalistą ds. Produktów Medycznych. Wspólne spotkania z lekarzami utwierdziły mnie w przekonaniu, jak wielkie zaufanie oraz markę tworzą produkty oraz pracownicy firmy Servier. Dodatkowo miałam okazję poznać specyfikę pracy w Dziale Marketingu, gdzie miałam możliwość współpracy z innymi stażystkami przy projekcie dotyczącym eMarketingu. Ponadto wzięłam udział w szkoleniach organizowanych przez Dział Badań Klinicznych, które poszerzyły moją wiedzę na temat zgłaszania działań niepożądanych oraz etapów i monitoringu Badań Klinicznych. Staż w ramach Akademii Servier polecam każdemu studentowi Farmacji, który poszukuje swojej przyszłej drogi zawodowej.

   

   

Małgosia Łukaszewicz – staż na stanowisku eMarketing Trainee

 •  

  Bardzo się cieszę, że miałam okazję odbyć staż na stanowisku e-Marketing Trainee. Przez 2 miesiące miałam okazję zdobyć bardzo dużo nowych umiejętności. Mój staż od razu zaczął się bardzo intensywnie – zajmowałam się projektowaniem kampanii, tworzeniem e-malingów i landingpage’y oraz analizą wyników poprzednich działań e-marketingowych i reklam. Po około miesiącu pracy wraz z Konradem prezentowaliśmy wyniki naszej pracy przed grupą Project Managerów – było to bardzo pozytywne wyzwanie, któremu udało nam się podołać. Współpraca z Konradem oraz Marcinem (Opiekunem stażu) była bardzo przyjemna – w firmie panuje miła atmosfera, podczas stażu ani razu nie czułam się zagubiona, gdyż zawsze był ktoś kogo mogłam o cokolwiek zapytać. Jednak staż to nie tylko siedzenie w biurze, to także wycieczka do zakładu produkcyjnego Anpharm i dzień w terenie ze Specjalistą ds. Produktów Medycznych. Podsumowując – staż w firmie Servier to unikalna szansa na nauczenie się wielu nowych rzeczy, poznanie nowych osób i otwarcie na nowe drogi zawodowe, które wydawały się wcześniej zamknięte.

   

   

Bartek Żołnierczyk – staż na stanowisku HEALTH COMMUNICATION TRAINEE

 •  

  Przez miesiąc odbywałem staż w ramach Akademii Servier na stanowisku Health Communication Trainee. Dzięki temu mogłem na własne oczy poznać strukturę i organizację firmy farmaceutycznej oraz aktywnie brać udział w zadaniach jakie są stawiane przed jej pracownikami. W czasie trwania stażu zapoznałem się z funkcjonowaniem działu Komunikacji gdzie zajmowałem się organizacją i zarządzaniem Social Media Kampanii Społecznej Dbaj o serce oraz Forum Przeciw Depresji. Miałem również przyjemność poznać działy Marketingu oraz Sprzedaży gdzie w praktyce doświadczyłem jak pracuje Specjalista ds. Sprzedaży. Możliwość spotkań wewnętrznych czy uczestniczenie w szkoleniach pokazało mi jak ważna jest komunikacja, współpraca między poszczególnymi działami firmy oraz ciągły i nieustanny rozwój. Bardzo doceniam atmosferę jaka panuje w miejscu pracy – ludzie są pomocni, uprzejmi i chętni do dzielenia się swoją wiedzą. Uzyskane doświadczenie jest bezcenne dla każdego, kto stawia na rozwój osobisty, a Akademia Servier umożliwia to każdego dnia!

   

   

Konrad JANIK – staż na stanowisku eMarketing Trainee w terminie 05.07.2016 - 07.09.2016

 •  

  Zachęcony wcześniejszymi doświadczeniami w social media marketingu, złożyłem aplikację na staż w Dziale Informacji Medycznej w ramach Akademii Servier. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Podczas 2 miesięcy spędzonych w Warszawie bardzo dużo się nauczyłem i zdobyłem wiele nowych umiejętności. Trzeba było się wykazać prawdziwą wielozadaniowością i dobrą organizacją pracy. Byłem odpowiedzialny za projektowanie szeroko zakrojonych kampanii omnichannelowych i administrację profilu aplikacji mobilnej eEKG na Facebooku, a także za budowanie stron internetowych różnego rodzaju. Przeprowadzałem też analizy rynkowe. Ważnym wydarzeniem była prezentacja efektów moich działań, którą przedstawiałem kilkunastu Product Managerom. Cennym doświadczeniem były dzień w terenie ze Specjalistą ds. Produktów Medycznych oraz wycieczka do zakładu produkcyjnego Anpharm. Przekonałem się, że Servier jest prawdziwym „inkubatorem” rozwoju i łatwo pozwala wdrożyć się w realia pracy w dużej firmie. Dlatego uważam, że staż w Akademii Servier to wyjątkowo udane przedsięwzięcie!

   

   

Aleksandra STĘPNIEWSKA – staż na stanowisku Marketing Trainee, w terminie 25.07 - 05.08.2016

 •  

  Miałam przyjemność odbyć swoje pierwsze praktyki w firmie farmaceutycznej – Servier. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Działu Informacji Medycznej, gdzie powierzono mi własny projekt, dzięki któremu mogłam rozwinąć swoje umiejętności oraz poszerzyć wiedzę o rynku farmaceutycznym. Oprócz zleconego mi zadania miałam okazję brać udział w szkoleniu Pharmacovigillance, które dotyczyło procedur i istotności zgłaszania działań niepożądanych. Jestem pełna podziwu dla kultury organizacji w firmie. Atmosfera jest bardzo przyjazna, a pracownicy są niezwykle pomocni oraz chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolona z możliwości poznania pracy w firmie Servier oraz poleciłabym ją każdemu kto stawia na rozwój osobisty.

   

   

   

   

Natalia SUSŁOWSKA – staż na stanowisku Marketing Trainee, w terminie 1 – 26 sierpnia 2016

 •  

  Staż w firmie Servier to bardzo wartościowe doświadczenie, które szczerze polecam każdemu studentowi stojącemu przed decyzją obrania swojej dalszej ścieżki zawodowej. Atmosfera panująca w firmie sprawia, że każdy stażysta czuje się równym członkiem zespołu. Można zatem na własnej skórze w pełni odczuć specyfikę pracy w dużej firmie farmaceutycznej. Moja opiekun stażu, Alicja, to osoba bardzo konkretna, zwracająca uwagę na szczegóły. Spotkania z Alicją były krótkie, ale zawsze treściwe i bogate merytorycznie. Inspirowała do szerszego spojrzenia na poszczególne zagadnienia. Moim głównym zadaniem była praca nad przygotowaniem XX Międzynarodowego Kongresu PTK. Ponadto zgłębiłam zagadnienia związane z refundacją leków hipotensyjnych, opracowałam materiały reklamowe dla lekarzy i edukacyjne dla pacjentów. Praca w Dziale Marketingu nauczyła mnie jak wiele detali składa się na sukces w tej branży. Jestem pewna, że doświadczenie jakie tutaj uzyskałam, będę mogła wykorzystać w przyszłej pracy.

   

   

Aleksandra MAJ – staż na stanowisku Clinical Research Trainee, w terminie 08.08 - 09.09.2016r.

 •  

  Staż w ramach Akademii Servier odbywałam w Międzynarodowym Ośrodku Badań Klinicznych. Dodatkowo miałam okazję współpracować z Działem Pharmacovigilance, który stanowi bardzo ważną i nieodzowną część firmy. Miesięczny staż był oparty na systemie szkoleń, co uważam za ogromną zaletę programu, ponieważ umożliwiło mi to dogłębne poznanie specyfiki pracy tych dwóch jednostek.Życzliwa i przyjazna atmosfera sprawiły, że szybko zaaklimatyzowałam się w nowym miejscu i mogłam poczuć się jak pełnoprawny pracownik firmy Servier. Wszyscy pracownicy działu wykazali się dużym zaangażowaniem i ogromną cierpliwością. Każdy z nich był otwarty na wszelką pomoc oraz od każdego otrzymałam odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Zostałam angażowana w różnorodne zadania, co pozwoliło mi wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce. Bardzo ważne jest również to, że nie byłam wykorzystywana do najmniej ciekawych i rutynowych prac, co umożliwiło mi szybszą i bardziej efektywną naukę.Udział w Akademii Servier umożliwił mi zdobycie bezcennego doświadczenia i wiedzy na temat zasad funkcjonowania międzynarodowej firmy farmaceutycznej. Staż przede wszystkim dał mi możliwość zdobycia nowych umiejętności, rozwoju kompetencji zawodowych oraz uświadomił, w którym kierunku powinnam pokierować swoją ścieżkę zawodową po zakończeniu studiów. Polecam każdemu spróbowania swoich sił w Akademii Servier. Staż spełnił wszystkie moje oczekiwania i niewątpliwe jest bardzo dobrą inwestycją w przyszłość.

   

   

Przemysław CZAJKOWSKI – staż na stanowisku Clinical Research Trainee, w terminie 08.08 – 09.09.2016

 •  

  Staż w ramach Akademii Servier umożliwił mi weryfikację dotychczas posiadanych informacji na temat zasad funkcjonowania firmy farmaceutycznej. Niewątpliwie jest to jeden z aspektów, który nie jest w wystarczającym stopniu realizowany w toku studiów farmaceutycznych. Tym niemniej informacje uzyskane podczas stażu z pewnością pozwolą mi na wykorzystanie ich w aktywnym wkraczaniu na rynek pracy. Moją przygodę z Servier realizowałem w Międzynarodowym Ośrodku Badań Klinicznych. W ramach stażu uczestniczyłem w szkoleniach prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników firmy, którzy chętnie dzielili się posiadaną wiedzą i przekazywali ją w zrozumiały sposób. Ponadto miałem okazję zapoznać się z dokumentacją, która prowadzona jest w ramach trwających badań. Uczestnictwo w codziennych obowiązkach działu i powierzone zadania umożliwiły mi wdrożenie się w działalność firmy. Dodatkowo miałem sposobność poznania specyfiki pracy w sektorze Pharmacovigillance i zapoznania się z zasadami zgłaszania działań niepożądanych. Kolejną korzyścią jaką uzyskałem w ramach stażu była wycieczka do firmy Anpharm. Zostałem tam zaznajomiony z funkcjonowaniem firmy wytwarzającej produkty lecznicze oraz miałem okazję prześledzenia kolejnych etapów produkcji leków. Podsumowując, staż w Servier jest niesamowitym doświadczeniem wzbogacającym między innymi w wiedzę w zakresie organizacji i działalności firmy farmaceutycznej. Natomiast otwartość i życzliwość pracowników sprawia, że kolejne dni stażu rozpoczyna się z coraz większym zaangażowaniem.

   

   

Marta Dziubel – Staż w Dziale Informacji Medycznej i Marketingu, wrzesień 2015 r.

 •  

  Podczas mojego stażu w ramach Akademii Servier, miałam przyjemność współpracować z Działem Informacji Medycznej i Marketingu. Każdy dzień obfitował w nowe, ciekawe i co najważniejsze samodzielne zadania, dzięki czemu mogłam poczuć się jak pełnoprawny i doceniony pracownik firmy. Do moich obowiązków należało między innymi analizowanie i przygotowanie zestawień na podstawie badań ankietowych zebranych od lekarzy, pomoc w organizacji materiałów promocyjnych na Kongres PTK, liczne tłumaczenia i streszczenia publikacji naukowych, ocena zgodności wskazań leków oraz wiele innych. Oprócz zadań zleconych przez opiekuna mojego stażu Mirka, miałam okazję brać udział w szkoleniach, m.in. w Dziale Pharmacovigillance, które dotyczyło procedur i istotności zgłaszania działań niepożądanych, a także spędzić dzień z przedstawicielką medyczną. Dodatkowym urozmaiceniem mojego stażu była także możliwość pracy w Dziale Badań Klinicznych, gdzie mogłam zapoznać się z pracą na stanowisku PVO, Medical Reviewer, Quality Assurance Manager czy osoby odpowiedzialnej za zawieranie kontraktów w badaniach klinicznych. Atmosfera panująca w firmie jest niezwykle przyjazna, wszyscy pracownicy są otwarci, życzliwi i chętnie odpowiadają na wszelkie pytania. Podsumowując, czas spędzony na stażu w firmie Servier pozwolił mi zdobyć ogromne doświadczenie i z pewnością poleciłabym w nim udział każdemu! To doskonały sposób na rozwinięcie umiejętności i poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu firmy farmaceutycznej.

   

   

Martyna Stanik – Staż w Międzynarodowym Dziale Badań Klinicznych, wrzesień 2015 r.

 •  

  W miesiącu wrześniu odbyłam staż w Międzynarodowym Ośrodku Badań Klinicznych w ramach Akademii Servier. Każdy kolejny dzień spędzony w firmie był dla mnie szansą na poznanie zasad funkcjonowania firmy farmaceutycznej. Uprzejmość pracowników i ich chęć dzielenia się swoją wiedzą pozwoliły mi zrozumieć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, co dało mi nowy pogląd na kierunki mojego rozwoju. Częsty kontakt z dokumentami oraz obcowanie z pracownikami podczas ich codziennych obowiązków umożliwiły mi poznanie specjalistycznego słownictwa, którego nie miałabym szansy przyswoić w toku studiów. Uczestnictwo w wewnętrznych spotkaniach było unikalną szansą na zrozumienie jak wielopoziomowe są zadania z jakimi musi się mierzyć firma farmaceutyczna. Nieocenionym doświadczeniem były liczne szkolenia, które oprócz tego że znacząco poszerzyły moją wiedzę to również dały mi świadomość wysokich kwalifikacji pracowników co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do samorozwoju. W ramach stażu umożliwiono mi także współpracę z działem Pharmacovigilance a także poznanie specyfiki pracy Przedstawiciela Medycznego. Staż w Servier to bardzo duża szansa dla studentów i absolwentów aby zrobić duży krok naprzód w swojej ścieżce naukowo-zawodowej. Firma swoją otwartością pozwala na zdobycie cennego doświadczenia. Serdecznie polecam Akademię Servier wszystkim, dla których bardzo istotny jest rozwój swoich kompetencji.

   

   

Natalia Miękus – Staż w Międzynarodowym Dziale Badań Klinicznych, sierpień-wrzesień 2015 r.

 •  

  Wykształcenie farmaceutyczne oraz tak zwane aktywności dodatkowe (szkolenia, staże itp.) pozwoliło mi na spróbowanie sił w bardzo dobrze prosperującej i rozwijającej się na polskim rynku francuskiej firmie – Servier. Praktyki, które odbyłam w ostatnim miesiącu bynajmniej nie związane były z wytwarzaniem czy sprzedażą produktów leczniczych, co można by na pierwszy rzut oka stwierdzić, gdy usłyszy się słowa „firma farmaceutyczna”. Trafiłam bowiem do działu, który znałam tylko z krótkich wykładów (przewidzianych programem studiów farmaceutycznych), a mianowicie do działu Badań Klinicznych. Okazało się, że struktura działu obejmuje również niezmiernie ważną jednostkę, jaką jest Dział Nadzorowania Działań Niepożądanych. Obecnie obserwujemy na świecie wzmożenie kontroli leków, zarówno przed ich wprowadzeniem na rynek (badania przedkliniczne i kliniczne), jak i po ich zatwierdzeniu (badania postmarketingowe), dlatego tak ważna jest sprawnie działająca komórka dedykowana zbieraniu, przetwarzaniu i wyciąganiu odpowiednich wniosków ze zgłoszeń. W czasie miesiąca praktyk w tych dwóch zespolonych działach, nie tylko doszkoliłam się z zasad i wymogów niezbędnych dla każdego farmaceuty (prawo farmaceutyczne, legislacje unijne), ale również poznałam zasady prowadzenia, monitorowania badań klinicznych, jak również zostałam przeszkolona na temat zasad i procedur związanych ze zgłaszaniem działań niepożądanych.

  Czas i cierpliwość współpracowników oraz pomocna dłoń w każdej sytuacji sprawiły, że po miesięcznych praktykach wydaje mi się, że wiem więcej niż miesiącami nauczyłabym się z książek i dostępnej literatury. Dodatkowo, zmieniło się moje pojęcie o firmach farmaceutycznych jako takich i dostrzegłam, że dla nich dobro pacjenta jest również najważniejsze i przedkładają je ponad wszelkie inne ewentualne korzyści. Dlatego serdecznie polecam staż w firmie Servier Polska, szczególnie w dziale Międzynarodowego Ośrodka Badań Klinicznych!

   

   

Agnieszka Dobrzańska – Staż w Międzynarodowym Dziale Badań Klinicznych, lipiec/sierpień 2015 r.

 •  

  Miesiąc spędzony w firmie Servier był dla mnie czasem intensywnej nauki i zdobywania nowych doświadczeń. Podczas swojego stażu w Międzynarodowym Dziale Badań Klinicznych odbywałam spotkania z członkami wielu zespołów, każdy z nich, wykazując się ogromną cierpliwością i zrozumieniem, objaśniał mi specyfikę pracy na swoim stanowisku. Pracownicy działu przyjęli mnie serdecznie, atmosfera panująca w biurze pozwoliła mi poczuć się jak pełnoprawny pracownik firmy.

  Organizacja czasu stażysty, polegająca na szkoleniach, rozmowach, pomocy w bieżących obowiązkach, to świetna forma nauki. Tak zorganizowany staż dał mi kolosalną szansę na poznanie struktury firmy okiem pracownika, namacalną możliwość sprawdzenia jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach.

  Pomimo iż swój staż odbywałam w dziale badań klinicznych, mogłam poznać także inne komórki organizacyjne. Spędziłam dzień z przedstawicielem medycznym, współpracowałam z działem Pharmacovigillance.

  Servier nie stawia granic swoim stażystom, nikt nie zrzuca tu na studentów swoich najbardziej przykrych obowiązków. Pracownicy są otwarci, chętni do pomocy, przez cały miesiąc nikt nigdy nie odmówił odpowiedzi na pytanie. Polecę Akademię Servier każdemu, kto tak jak ja chce się rozwijać, bo to miejsce pozwala na rozwój każdego kolejnego dnia.

   

   

 

Agnieszka Soroko – Staż w Dziale Informacji Medycznej, lipiec 2015 r.

 •  

  Mogę z całą pewnością potwierdzić, że staż w ramach Akademii Servier daje ogromną możliwość poznawania specyfiki pracy w firmie farmaceutycznej.

  Bardzo się cieszę, że mogłam zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać wiele wspaniałych osób. Moi opiekunowie – Milena i Marcin delegowali mi zadania, dzięki którym miałam możliwość nie tylko rozwinięcia umiejętności, ale też poszerzenia swoich horyzontów o zupełnie nowe tematy związane z rynkiem farmaceutycznym. Ponadto miła atmosfera w firmie sprawiała, że bardzo chętnie i z wielkim zapałem rozpoczynałam kolejne dni stażu.

  Jestem wdzięczna, że mogłam również spędzić trochę czasu z przedstawicielem medycznym oraz pracownikami Anpharmu. Bardzo mocno ukierunkowało to mój pogląd na możliwości rozwoju po  farmacji. Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z możliwości pracy w Servier. Na pewno jest to firma niezwykła, z niezwykłymi ludźmi w swoich szeregach.